KONTORLAND ELEKTRONİK VE GIDA LTD. ŞTİ

İlk olarak 1993 yılında taksimde açılan ofis ile sektöre merhaba diyen firmamız önceleri Bilgisayar donanım aksesuarları ithal etmekteyken bir yandan da sektörde ki eksikleri iyi analiz ederek Televizyon atarileri ve oyunlarına yoğunlaşıyor.90’ lı yıllar da büyük, küçük demeden bütün ülkeyi saran atari çılgınlığını başlatan ilk firma KONTORLAND olmuştur. Kısa sürede beklenenden çok daha hızlı büyüme gösteren şirket Tahtakale şubesini kurup böylece toplumun her kesimine ulaşma hedefini başarıyla yerine getiriyor.

Atari ile yakalanan başarı 2001 yılında V-SONİC marka VCD ’ler ile daha da büyümüş ve KONTORLAND artık herkesin tanıdığı bildiği büyük bir maka haline gelmiştir.Büyümesini hızla sürdüren firma Perpa ticaret merkezinde faaliyetlerine devam ederken konsol aksesuarları grubuna yönelmiştir.

Bu alanda da büyük başarılar yakalayarak ülkemizde ve dünyada önde gelen TEKNOSA, MEDİA MARKT - SATÜRN, DARTY, ELECTROWORLD, BİMEKS, CARREFOURSA, ARENA BİLGİSAYAR, HEPSİBURADA.COM, BİM MARKETLER GRUBU,YKM,  gibi önemli kurumlara Game pad, direksiyon, hafıza kartları, taşıma kılıfları, muhafaza aksesuarları ve kablo çeşitleriyle tedarikçi olmayı başarıyor.

Firma bir yandan da çinde kurmuş olduğu fabrika aracılığıyla Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine kalitesini ulaştırmaya başlıyor.Grubunda Türkiye genelinde en fazla satış adetlerine sahip olan KONTORLAND sektörde önde gelen firmalardan biri olmuştur.

Yakın zamanda bünyesine katacağı yeni ve farklı ürün gruplarıyla da sektörde liderliği hedeflemektedir.2011 yılında alınan kararla merkez ofis ve depolar hala faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Kağıthane de tek binada bütünleştirildi.

KONTORLAND olarak bundan sonraki hedeflerimiz de her zaman olduğu gibi kaliteyi toplumun her kesimine ulaştırmaktır.